Jdi na obsah Jdi na menu
 


MR ACD 2010

III. Mistrovství republiky Australských honáckých psů v agility

28.9.2010 Ludslavice

 

Letošní rok hostila Mistrovství republiky australských honáckých psů v agility malebná víska jménem Ludslavice (nedaleko Zlína). Poprvé, a ne naposledy, ve spolupráci se spřáteleným kynologickým klubem Argus Zlín.

K posuzování byla pozvána Slávka Podmolová.

Ráno se všichni sjeli s velkým elánem soutěžit a taky starostmi, aby vyšlo počasí. Bohužel vytrvalý déšť nás nakonec provázel celým dnem, přesto se všichni snažili podat výkony jen ty nejlepší. Z koutů celé republiky se sjelo 6 ACD v kategorii large a 1 veterán. Mohli jste vidět borce z blízkého Zlína, Uherského Hradiště a Zlechova, dále pak z Horní Suché a dokonce z Kutné Hory.

Výsledky mistrovství se, jako již tradičně, sčítaly ze součtů běhů jumping a agility.

Nejprve se běžel open. Na 1. místě se umístila Katka Džumanová s Aldorou Šumící křídla a na 2. místě Veronika Stratilová s Aquilou Blue Camden Dog. 3. místo bohužel nebylo obsazeno, neboť se všichni ostatní ACD diskvalifikovali.

V jumpingu se na 1. místě opět umístila Katka Džumanová s Aldorou Šumící křídla, na 2. místě Hanka Bínová s A Linn Charlie M´S Flimex a na 3. místě Veronika Stratilová s Aquilou Blue Camden Dog.

Celkový vítěz mistrovství byl jasný na to šup, zcela zaslouženě se jím stala Katka Džumanová s Aldorou Šumící křídla, prvním vicemistrem Veronika Stratilová s Aquilou Blue Camden Dog a druhým vícemistrem Hanka Bínová s A Linn Charlie M´S Flimex.

Přestože letošní účast ACD byla nižší než v předchozích letech, nemají australani problém zazářit i v konkurenci všech plemen. Katka Džumanová v openu vybojovala 2. místo z celkového počtu 36 psů, ve zkouškách LA1 se na 2. místě umístila Hanka Bínová v konkurenci 12ti psů a ve zkoušce LA2 na 1. místě Veronika Stratilová z počtu 20 psů.

Veterán Amy des Poenjaap s Veronikou Stratilovou doběhl oba běhy a v součtu se umístil na 2. místě.

Australani se prostě neztratí a vídáme je na předních příčkách. Tentokrát přijeli domů zmrzlí, promoklí až na kost a špinaví od hlavy až k patě, ale přesto spokojení.

Děkujeme sponzorům, převážně těm, kteří mistrovství neúnavně podporují každým rokem. Díky nim si, jako vždy, nejen vítězové, ale všichni zúčastnění odvezli hodnotné ceny. Kromě granulí, pamlsků, vitamínů, šamponů pro psy, postrojů a mnoho dalšího, také medaile za jumping a open. Za celkové vítězství pak krásné poháry.

Doufám, že se příští rok sejdeme opět ve větším počtu. Již IV. Mistrovství se bude běhat opět v Ludslavicích a to 27.8.2011, posuzovat bude rozhodčí z Rakouska Gabrielle Steppan. Veškeré informace k závodům a elektronické přihlašování najdete na stránkách www.arguszlin.cz.

Australany tímto srdečně zveme a také všechny příznivce tohoto plemene, kteří přijedou fandit J

 

 

Veronika Stratilová

Foto: Ivana Vranová

 

au2.jpg

 

Výsledky:

Celkové výsledky:

1.    Katka Džumanová + Aldora Šumící křídla

2.    Veronika Stratilová + Aquila Blue Camden Dog

3.    Hanka Bínová + A Linn Charlie M´S Flimex

Jumping:

1.    Katka Džumanová + Aldora Šumící křídla

2.    Hanka Bínová + A Linn Charlie M´S Flimex

3.    Veronika Stratilová + Aquila Blue Camden Dog

Agility:

1.    Katka Džumanová + Aldora Šumící křídla

2.    Veronika Stratilová + Aquila Blue Camden Dog

 

au1.jpg

au3.jpg