Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky

 

 

 

22.4. - 25.4.2011 - VELIKONOCE 

Svátky jara jsme strávili na našem sídle v srdci Chřibů. Holky se hlavně rekreovaly, na rozdíl ode mě nehnuly ani prstem (kromě hlasitého hlídání), zato já jsem si docela mákla na obdělávání pozemků, i když jsem měla zdatné pomocníky, kterým tímto děkuji za přiloženou ruku k dílu :) Večerní, noční až ranní kultura probíhala u táboráku. Došlo i na hry člověče nezlob se a další, které byly taky poměrně vzrušující :)  V sobotu jsme si udělali malý výlet k pomníku U zabitého, kde skonal Buchlovský hradní pán Jindřich Prakšický ze Zástřizl zákeřnou smrtí   http://www.turistika.cz/mista/pomnik-u-zabiteho No a kde jinde mohl výlet skončit než několikahodinovým pobytem v hospodě :)

Teplé sluneční paprsky nás nabyly energií a když tak nad tím přemýšlím, stihli jsme toho opravdu hodně :)

 

21.4.2011 - NEJÚŽASNĚJŠÍ DEN ROKU 2011!!!

Protože už mám vrácené přeplatky, zjistilo se, že na moji výplatu nejsou peníze, tak mi řekli ať ve čtvrtek nechodím.... Nu což, vyrazili jsme s Akinkou na výlet :)

Ale néé, na výplatu sice není, i když musím pracovat i tak, ale dostala jsem pozvání na výlet, kterému prostě nešlo odolat. Nejdřív jsme vyzvedli oktávečku ve Zlíně v půjčovně a vyrazilo se směr Tábor. A proč? Stříhat lamy!! Když jsme dorazili na farmu, vyběhli proti mě malinkaté prasátka a já už byla v tranzu :) pak maličké kůzlátka, maličké lamy, všecko s maminkama, jen čtyři velbloudi byli bez maminek. Člověk prostě nevěděl na co se má dřív vrhat :D Nejkrásnější byla malinká lamička, která se ještě krmila z flašky. Akince se dokonce líbila tak moc, že si chtěla její nožičku vzít domů jako malý suvenýrek, ale nožička držela :) A lamička si toho ani nevšimla. Uvázala jsem Akinu u plotu, protože z těch všech zvířátek byla velmi nadšena, na volno to nešlo a já jsem musela asistovat stříhání lam. Sranda byla, že Akinku chodily všechny prasátka a lamy k tomu plotu dráždit, z čehož byla Akina zcela konsternována :D

Já jsem mezitím dělala stříhací asistentku a fotografku celé akce. Všichni doma mě varovali že lamy plivou, že si mám dát pozor, ale to co dělá velbloud, to je fakt masakr. To není plivání, ale drsný širokospektrální rozstřik odporného zelného salátu smíchaného z velbloudími hleny! Plivnutí lze ještě šikovně uhnout, ale tomuhle uhnout nejde. Naštěstí jsem se na to jenom koukala, samotnou mě to nezasáhlo. Ale i tak to zasáhlo mou duši :D Postižená to vzala dobře, že aspoň nemusí obědvat, že měla zeleninový salát :D :D

Z lamiček jsme udělali nahotinky, to byla sranda, vypadali jak E.T. s žirafím krkem :D Lamičky byly nejenom ostříhány, ale zároveň jim byly zarovnány zoubky a nehtíky.

Po stříhání jsme si chvíli dáchli a pak se šlo jezdit. Na velbloudech. To je ale kus zvířete, panečku! Já se stěží drápu i na koně a tady mi bylo jasné, že se na tohle zvíře prostě nevydrápu. Naštěstí měli k dispozici rampu, na kterou jsem pěkně po schodech vylezla a pak skočit na vemblouda už byla hračka :D Pokrok je prostě pokrok. Vybrala jsem si Mohameda, staršího a rozumějšího velblouda a vyrazili jsme na prochajdu. Druhý velbloud Šantan nám dělal společnost. Moc pěkný zážitek, ale z té výšky z které bych mohla spadnout, jsem měla dost respekt. Když jsme dorazili zpátky Mohamed si vzorně lehl a já už seskočila jako nic.

Poté jsme si poseděli ještě v jurtě, tradičním obydlí kočovných kmenů centrální Asie a Středního východu, kde jsme nasávali tu zvláštní atmošku :)

Nějak jsme se nemohli rozloučit, ale nakonec jsme se utrhli a frčeli dál, nebyl to jediný cíl naší cesty.

Už když jsme jeli sem, tak před domečkem těsně před farmou jsme málem zajeli australana. Hned jsem samozřejmě vyskakovala z auta a Akina nesouhlasně řvala, jak jsem psa cpala do auta. Fakt krásný pes! Na farmě jsme se dozvěděli, že je to pes z útulku, že mají ještě fenu a teď dokonce štěňata, takže jsme se tam na zpáteční cestě nemohli nezastavit. Pes byl fakt nádherný, fena teda maličká, ale třítýdenní štěňátka úžasná. Tak jsme je podlachmali, pofotili a pokračovali v cestě.

Namířili jsme si to směr Praha na zdvořilostní návštěvu. Měli tam dva krásné veliké psy, no a jak jsem s něma blbla, modřiny na ruce mám ještě teď :)

Na zpáteční cestě jsme ještě museli ostříhat čtyři ovečky. Byla už tma, k tomu ovečky černé, tak to bylo náročné, beran se ještě vztekal, tak jsme byli rádi, že to máme za sebou.

Domů jsme dorazili někdy kolem půlnoci, ale tak spokojená z výletu už jsem dlouho nebyla  :)

Děkuju za pozvání, děkuji taky Žanetě Fabiánové za svezení, bylo to prostě famózní a dokonalý den :) Fotečky přidám dodatečně.

Pokud budete blízko Tábora, nezapomeňte navštívit velbloudy a svézt se na nich!! Vřele doporučuju!! www.velbloudi.cz

 

12.4.2011 - TRENÁLEK OBRAN

Po takovém náročném víkendu jsem byla pro doma odpočívat, ale nakonec mě aktivnější z nás přehlasovali a jelo se kousat. Bylo mokro, tráva vysoká, bylo po dešti. Akinka šlapala jako hodinky. Akorát se snažila vyštěkat figurantovi zadek, no ale to se někdy prostě stává :D Zkusili jsme taky pouštěčku na dálku. Nebyla jsem si moc jistá, jestli to zvládnem, a tak moje vysokofrekvenční hysterické "PUSŤ!" rozdrnčelo všechny okení tabulky Kudlovických domečků, div že nepopraskaly :D Babky vyděšeně vykukovaly z oken, ale když zjistily, že je to jenom blondýna, policista a apartní míšenec, hluboce vzdechly a okna zase hlasitě zabouchly :D No jinak to "pusť" fungovalo a Akina pustila. Ale asi si tento výkřik budu muset trénovat, bo to byla fakt sila :D Hanica si taky radostně hryzla, jen tak lehce.

S nohama na kamnech jsem se pak snažila uschnout, ale i tak mě rýma neminula. Apoň že nic horšího a hlavně že byli psi spokojení :)

 

10.4.2011 - NEOFICIÁLKY HODONÍN

Už bylo potřeba vyrazit závodit. Akina a Čičina byly jasné, no Hanici jsem nakonec taky zaplatila, ať si užije podzim života :) Čikina si krásně mákla na openu, celé bez chyby. Výsledek - 3. místo z 13ti psů. V jumpu byla jakási natuněná a lítala jak šílená, ale při tom jí jaksi nešlo trefovat se do tunelů :D Ale ta rychlost, to bylo morové!!! :D. Honey jsem v openu i jumpu veteránů dost dobře uřídila, takže výsledek 2. místo open a 1. místo jump. V celkovém součtu 2. místo. Zato Akina byla poměrně neuříditelná, open mi skočila zónu na áčku, tak jsem si udělala pořádně kladinu a padala pryč. Jump už běžela čistě, ale ten čas, no žádná sláva.

Jinak to byl perfektní den, zvířátka si vyhrála spoustu kokin a  já si za odměnu běhání s třema psiskama dáchla v pizzerce :) ....a holky si tam ještě zafrajeřily s cinkajícíma medailema na krku, až se všici ohlíželi :))))

 

9.4.2011 - INTENZIVKA SLAVIČÍN II/2011

Tak opět Slavičín. Tentokráte neplánovaně méně psisek, 5 border, naše Allyshka a vořeška Jenny. Nemůžu nic jiného, než všechny hrozně chválit. Naběhali jsme toho mnohem víc, než jsem původně zamýšlela, někteří dali i celé parkury, až z toho byli sami překvapení :) Je prostě vidět, že když se chce, všechno jde... Až na to hrozné větřisko, které nás celý den šlehalo do tváří, jsem jela domů naprosto spokojená..

A bonbónek z celého dne? Stojím a říkám něco šíííleně významného a ejhle, nějaké morko... jéééé.... někdo mě ochcává.....  :) .... no prý to byl kompliment! :) Ale jo, odnesla to jenom bota, minule jsem byla od maliny mokrá celá. Přecejenom má bordera menší močák než malina a nižší dostřik :)))))))

 

3.4.2011 - TRENÁL OBRAN, TO JSOU VĚCI...

Po velmi velmi velmi dlouhé době jsme si domluvili trénink obran. Akina byla úžasná, dokonalá, perfektní, jedinečná, prostě jí je tak škoda u mě!!! Ze začátku trošku blbla jak se těšila po tak dlouhé době, ale pak šlapala jako hodinky, plné zákusy, vyštěkání v bójce, dva revíry, prostě co do toho psa kdy dám, to tam zůstane... To jenom kvůli mojí laxnosti, lenosti a neschopnosti nemá dávno IPO 4! K tomu bylo tak nádherné počasí, že jsme si to fakt fakt užili.

I Hanica si nadšeně zakousala... Jenom Čikina nekouše - ZATÍM... :D

 

2.4.2011 - NEOFICKY KOSTELANY A VÝLET NA KOMÍNKY

Tak jsme vyrazili na ranč v Kostelanech na neoficiální závody. Ale jenom na čučku, pokecat s lidma a vyřídit věci do bylo třeba vyřídit. Čikině velmi prospěje vzít ji na psí akci, tak jsem to udělala. V hale to šíleně hučelo, rachotilo, řvalo, tak to s jí moc nelíbilo. Venku pak tak dlouho otravovala až jsem jí domluvila focení se zdejšími kuriozitamy :D foto dodám :D

Po cestě zpátky jsme se zastavili na Komínkách. Od rána počasí nepřálo, bylo ošklivo až hnusno a pršivo, ale jak jsme se vydali ke Komínkám, sluníčko nám na cestu vysvitlo... nějaké fotečky místa uvidíte zde http://foto.mapy.cz/183334-Kominske-skaly-smer-Bunc

V lese jsme načerpali novou energii, už jsem ji potřebovala :)

 

29.3.2011 - DOKUMENTACE DNEŠNÍHO TRENÁLKU

Dnešní trenál byl zvěčněn.... akorát na moju čičičičiči nevyšla batéérka... tak snad příště... http://www.youtube.com/watch?v=yaKnnxn4_8w

 

26.3.2011 - aktualizovány PLÁNY 2011

26.3.2011 - VÝLET NA ROZHLEDNU ROVNINA A KE KAPLI SVATÉHO ROCHA

Tak jsme zase vyrazili na špacírung :) Tentokrát nikam daleko. Julie nás přenesla do části Uherského Hradiště zvané Mařatice a odtud jsme šli směr rozhledna Rovnina http://rozhledny.uh.cz/rovnina/rovnina.htm Cesta mírně do kopečka, trochu foukalo, ale jinak pohoda. Rozhledna nebyla sice přístupná, pro veřejnost je až od 1.dubna, ale nebyli jsme tady poprvé ani naposled, když je to vlastně "doma". Od rozhledny polní cestou dále směr Kaple Svatého Rocha, nebo-li Rochus po našom :) Naštěstí nebylo bahno, větřisko to tam všecko vyfoukalu dočista do sucha, holky lítaly po poli až se jim za packama prášilo. Kaplička byla taky uzavřena, ale vloni jsme tam byli při příležitosti dne otevřených památek. Nám stejně to modléní moc nejde :)  http://www.mesto-uh.cz/Articles/2574-2-Kaple+svateho+Rocha.aspx  A od kapličky pak přes vinohrady pěkně už z kopečka zpátky k trpělivě čekající Jůlii.

Pěkně jsme se prošli, na kopci nám to pořádně profouklo kožichy, ale spokojení jsme byli všichni a velmi :)

 

19.3.2011 - VÝLET NA CHABANĚ

Dnes jsme vyrazili na výšlap na Chabaně. Přibrali jsme bordery Pinkyho a Badečka a mohlo se vyrazit.

Start byl u památného sekvojovce, kterého asik sadil ještě hrabě Berchtold. http://www.hrady.cz/index.php?OID=8999. Dál jsme vyrazili směr Břestecká skála, kterou jsme minuli, kolem legendární hospody na Břestku, a pak už cestou necestou, polem nepolem, lesíčkem bahníčkem směr lyžařský svah na Břestku. Zde byly holky unešeny zbytky sněhu a ani jim nevadilo že si rvou břuchy něčím umělým :) Po svahu jsme se vyškrábali na vrchol a kochali se výhledem na naše krásné Chřiby. Skončili jsme na Břesteckém cvičáku, kde někteří nadšenci ještě lítali po překážkách. A pak ještě jeden kopeček k sekvojovci a naší Džůlii. Tady jsou nějaké fotečky okolí: http://foto.mapy.cz/89145-Chabane. Po cestě domů jsme ještě skákli na archeologické vykopávky Špitálky ve Starém Městě http://www.slovacko.cz/cil/12/. Supr výlet, doporučuju! :)

břestek - sekvojovec obrovsky

Máme my to ale krásný kraj!! :) 

12.3.2011 - INTENZIVKA AGILITY VE SLAVIČÍNĚ

Poprvé v letošním roce jsem vyrazila do Slavičína... čekalo tam na mě 6 border, čuvač a naše Allysha. Pejsci byli moc šikovní, udělali jsme docela kus práce, mám z toho cekově dobrý pocit. Počasí bylo jarní, krásné, úžasné.

INTENZIVKA AGILITY VE SLAVIČÍNĚ

Fotečky z ekšn od Verči Ševčíkové najdete zde werruzna.rajce.idnes.cz/12.3.2011_AGI_INTENZIVKA/

 

12.3.2011 - v odkaze MR ACD 2011 najdete aktuální seznam startujících a  sponzorů letošního ročníku

 

7.1.2011 - INFO K IV. MR ACD V AGI

IV. Mistrovství republiky australských honáckých psů se bude konat 27.8.2011 již podruhé v Ludslavicích ve spolupráci s kynologickým klubem Argus Zlín.

Tentokrát bude závody posuzovat rakouská rozhodčí Gabbi Steppan, která za námi přijede z Vídně.

Propozice a přihlášky najdete na  http://www.arguszlin.cz/zavody/.

K dnešnímu dni jsou přihlášeni:

Káča Vranová - Abbey Red Camden Dog

Hanka Bínová - A Linn Charlie M´S Flimex

Katka Džumanová - Aldora Šumící křídla

Nikča Turečková - Ann Blue Camden Dog

Veronika Stratilová - Aquila Blue Camden Dog

veterán - Veronika Stratilová - Amy des Poenjaap

 

2.1.2011 - Tak letos prvním příspěvkem bude poděkování sponzorům III. MR ACD, které jim ještě na těchto stránkách dlužím. Pokud by se mezi Vámi, kdo tyto řádky čtete, našel sponzor letošního ročníku, jestli máte vlastní firmu, nebo nějaké kontakty, velice uvítáme nejen finanční pomoc, ale jakékoli pěkné věcné dary jako ceny pro vítěze. Jsme rádi za jakoukoli sponzorskou spolupráci, pokud chcete ACD podpořit, ozvěte se. Díky....

SPONZOŘI III. MR ACD V LUDSLAVICÍCH 2010

HLAVNÍ SPONZOR:
BOSCH – krmivo pro psy, kočky a fretky www.framato-rolau.cz/bosch/bosch03.htm
DALŠÍ SPONZOŘI:
Klub chovatelů málopočetných plemen psů www.kchmpp.cz
Alavis – veterinární přípravky pro psy, kočky a koně www.alavis.cz
Ben-fit – veterinární šampony pro psy www.ben-fit.cz
Zero DC, s.r.o. – výroba kynologických potřeb www.zerodc.cz
www.protlapky.cz – potřeby pro zvířata
Douwe Egberts – pražená káva www.douwe-egberts.cz
VŠEM VELICE DĚKUJEME!  pokud jsem na někoho zapoměla, ťukněte do mě prosím :)
 
 

29.12.2010 - Byly aktualizovány Vánoční přáníčka a PFka... zde

22.12.2010 - Konečně si zde můžete přečíst článek o MR ACD, který vyjde v příštím čísle Psích sportů (číst).

Také chci moc poděkovat za všechny VÁNOČNÍ PŘÁNÍČKA A PFka, která nám přišla Podívat se na ně můžete zde !

 

20.12.2010 - IN MEMORIAM - aktualizováno

 

15.12.2010 - rekonstrukce stránek je dokončena. Některé stránky byly obnoveny a upraveny pro lepší přehled, tak snad se budou líbit

 _______________________________________________________________

Archív novinek

 

 

 

 

 

 

 

IV. Mistrovství republiky australských honáckých psů se bude konat 27.8.2011 již podruhé v Ludslavicích ve spolupráci s kynologickým klubem Argus Zlín.

Tentokrát bude závody posuzovat rakouská rozhodčí Gabbi Steppan, která za námi přijede z Vídně. Veškeré informace a přihlášky najdete na stránkách www.arguszlin.cz.

 

Tentokrát bude závody posuzovat rakouská rozhodčí Gabbi Steppan, která za námi přijede z Vídně. Veškeré informace naleznete na stránkách www.arguszlin.cz.

 

Tentokrát bude závody posuzovat rakouská rozhodčí Gabbi Steppan, která za námi přijede z Vídně. Veškeré informace naleznete na stránkách www.arguszlin.cz.

 

 

25.4.2011 - aktualizovány PLÁNY 2011